Balık ve Grip Aşısı
Bu günlerin 2 önemli trendi; balık yiyelim,  grip aşısı olalım!
Zengin protein, başta omega III olmak üzere yağ ve mineral kaynağı; balıklar...
Eskimolarda depresyon, kalp hastalıkları, hipertansiyon gibi kronik hastalıkların çok az görülmesinin nedeni yoğun balık tüketimine bağlanmıştı. Ancak onlar hamsi, lüfer yerine balina, fok eti gibi deniz hayvanlarıyla(!) besleniyor. Çok daha önemlisi onlar soğuk deniz balıkları...
Akdeniz, karadeniz gibi sıcak-iç denizlerin soğuk okyanus sularından önemli bir farkı var; ağır metaller...
Hemen tüm sanayi ürünlerinin ortak özelliği olan ağır metaller son 100 yıl içinde giderek artan oranlarla vücudumuzda biriktiler. Son 50 yıl içinde neden oldukları hastalıklar yoğunlaşarak artıyor. Var olan hastalığın şiddetini arttırıyor ya da hastalıkların daha kolay ortaya çıkmasını sağlıyorlar.
Otizm, 100 yıl önce tıbbi literatürde adı anılmayan bir hastalık iken civa ve alüminyum içeren aşıların yaygınlaşması ile de görülme sıklığı giderek artıyor. Halen ülkemizde bulunan aşıların hemen çoğunda adjuvan olarak ağır metaller kulanılıyor.
Ağır metaller önce benzinden halen mazottan ve özellikle ağır vasıtalaın kullandığı kaçak-ucuz mazottan sürekli olarak çevreye yayılıyor. Son 50 yıldan bu yana yayılanlarda cabası...
Gözle görülemeyen ağır metal partikülleri gece boyunca yolları, toprağı bir örtü gibi kaplıyor. Sabah, hareketlenme ile birlikte insan boyu kadar yükseliyor ve farkettirmeden solunum yoluyla vücudumuza giriyor.
Dişlerinizdeki amalgam (koyu renkli) dolgular her sıcak sıvı ile temas sonrası yavaşça çözülerek vücudunuza perfüze oluyor.
Yediğiniz her balık, vücudumuzdaki ağır metal havuzuna bir damla daha düşmesine neden oluyor.
Bilimsel çalışma sonuçlarına göre 2 değerlikli ağır metaller vücudumuzda öncelikle kemik dokuda birikiyor. 3 değerlikli alüminyum ise özellikle beyinde...
Örneğin stres altında, stres hormonlarının etkisiyle kemik dokudan mobilize olan ağır metaller hedef organa geçerek tahribata yol açıyor. Özellikle hamilelerde bebeğe geçerek otizm, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, mental retardasyon gibi çocukluk döneminde son yıllarda görülme sıklığı artan hastalıkların gelişmesine neden olabiliyor.
Amerikan Otizm Araştırma Birliğinin sonuçlarına göre her 4 otistik çocuktan 3'ü ağır metal tedavisinden fayda görüyor. 
Tek bir grip aşısı sorun olmayabilir. Aynı şekilde amalgam diş dolgusuda öyle. Ya da tek bir balık...
Ancak ağır metallerin vücudda kalış süresinin 5-20 yıl olduğu düşünüldüğünde birikim etkisi göz ardı edilemez. Bu durumda tek bir balığın bile ağır metal havuzunu taşırma riski vardır.
Son yıllarda hastalıkların görülme sıklıklarının artmasında ve daha genç yaşlarda ortaya çıkmalarında belkide en önemli neden ağır metallerdir.
 
YORUMLAR