Sorular-Cevaplar

Soru sormak için tıklayın

Soru:
Hocam meraba ben 3 senedir hiç geçmeyen baş ağrım var eskiden birşeyim yoktu başın arka kısmı hep aynı yer hafif ama gecmıyor hıc uykudan uyanıyorum aynen devam edıyor tomogrofıde hıc bır sorun cıkmıyor kan tahlıllerındede bırsey cıkmıyor kafamın ıcı cok yogun hıssedıyorum doktorlar stresden dıyor ama ben ınanmıyorum sürekli nefes darlıqım ve ayaklarım sürekli üşüyor sürekli uyku halim var bundan dolayı olabılırmı ? Bazende ayağıma bıcak saplanır gıbı kramp gelıyor .?
Dr.Güçlü Ildız
beyinde duyarlılık artımına bağlı olarak dış etkenlerden kolay uyarılabilir hale gelir ve hemen her şey başağrısına neden olabilir. Bu durumda beynin direncini artırmak gerekir. Ayrıca kronik başağrıları için özel tedaviden fayda görebilirsiniz. Nöroloji uzmanına danışalım.
 
Soru:
Merhabalar Güçlü Bey, sizinde bahsettıgınız amerıkalı psıkıyatrı uzmanı dr.amen kıtabında beyınde serotonın ıle dopamının bırbırını dengelemesı gerektıgınden bahsediyor ve dopamin artısını saglamak ıcın L-trosin adlı bır amıno asıt alımını onerıyor,ben günde tavsıyenız uzere 3-4 gram omega 3 kullanıyorum ve omega 3 serotonın duzeylrını artırdıgına gore alınmadan oncekı duruma gore bu durumda dopamın uretımı yonunden bır eksıklık soz konusu olabılırmı denge serotonın lehte değiştiği için?ayrıca ginko biloba kullanımının takıntıları artırabıldıgıne dair bir bilgi aldım bu konudakı fikriniz nedir?Tesekkur eder çalısmalarınızda kolaylıklar dilerım,Saygılarımla.
Dr.Güçlü Ildız
Dopamin üretimi etkilenmez. Beyni uyaran tüm gıdalar takıntılı durumu arttırabilir. En basitinden kola, kahve... haliyle kişiye özel beyin diyeti verilebilir.
 
Soru:
değerli hocam,yaklaşık 6 ay evvel ellerimde titreme ve aşırı unutkanlık şikayeti ile nöröloğa gittim.nörolog 3 ay boyunca benexol kullanmamı söyledi.benexolü kullanmaya başladıktan sonra ilginç bir şekilde kendidm ruhen çok iyi hissetmeye başladım ve dökülmüş olan saçlarım yeniden çıkmaya başladı.unutkanlık problemim tamamen geçmese de biraz ona da iyi geldi.ilacı 3 ay kullanıp bıraktıktan sonra yine asap bozukluğum başladı.acaba sürekli benxol kullanmam uygun mudur? not.34 yaşında erkeğim alkol ve sigara hiç kullanmam. ÇOK TEŞEKKÜRLER...
Dr.Güçlü Ildız
B vitamini öncelikle hücresel düzeyde antioksidan etki gösteriyor. Yaşam tarzınızın değişmesi gerektiği anlaşılıyor. B vitamini düzenli kullanabilirsiniz.
 
Soru:
Sayın Ildız soruma verdiğiniz yanıt için çok teşekkür ederim. Demişsiniz ki:"Trigliserit ve kolesterol düzeyine besinlerin etkisi çok azdır. Düzeyleri, beyin tarafından kontrol edilen hormonal sistem ve karaciğerin içinde bulunduğu kişiye özel vücudun çalışma sistemi belirler." Bu durumda trigliserit değerlerini düşürmenin yolu ilaç(antihiperlipidemik)kullanmak mı?Saygılarımla
Dr.Güçlü Ildız
Beynin 2/3 oranı yağdır. Yağı beyin ister ve arttırır şifa olsun diye...Sorun beynimizde aslında. Değişmek gerek... Asıl iyilik halini böyle sağlarız.
 
Soru:
merhabalar Doktor Güçlü Bey Dün bi flim izlemiştim acaba diye sorular başladı bende flim adı LİMİT YOK flim konusu( beynin tüm kapasitesini kullanma ile ilgili)gerçekten insanoğlu'nun beyninin % kaçını en fazla kullanabilir?
Dr.Güçlü Ildız
Standart uygulamalarla bir miktar beyin kapasitesi arttırılabilir. Ancak fazlası var mı diye sorarsanız; ben bu sorunun yanıtını tasavvufta buldum.
 

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15  
 

SORULAR-CEVAPLAR
Sorular Cevaplar

Dr. Güçlü Ildız'a soru sormak ve diğer soru cevapları okumak için tıklayınız.

BEYİN TESTLERİ

Çocuk ve yetişkinler için testlerimize katılın.

Beyin testleri
VİDEOLAR
Video ve Sunumlar

Dr Güçlü Ildız ve diğer hekim-bilim insanlarına ait video ve sunumlar

MAKALELER
Makaleler
Dr Güçlü Ildız'a ait
tüm makaleler