Sorular-Cevaplar

Soru sormak için tıklayın

Soru:
Hocam acaba ginkgo kullanımıyla ilgili ne önerirsiniz? Hafızayı güçlendirmesi, zihinsel konsantrasyon vs. Uzun süreli kullanımında bir sakıncası olur mu? İyi çalışmalar...
Dr.Güçlü Ildız
Doğal bir üründür. Kullanılması önerilir. Uzun süreli kullanımı ile zararlı etkisinin olduğuna şahit olmadım.
 
Soru:
Yılların getirdiği zorluklar, çıkmazlar, sağlık sorunları derken şu an beynim uyuşmuş durumda ve o kadar dolu ki bir türlü boşaltmayı beceremiyorum, bu yüzden de dalgınlıklarım, düşünce zayıflıklarım var,konuşmalarım bozuk, heceler abuk subuk birleşiyor, yanlış kelime kullanabiliyorum, peltekleşiyorum, reflekslerimde aynı şekilde, yaşadığım sorunların çoğunun kaynağında beyin yorgunluğunun olduğunun farkındayım, ama beynimdeki çöplüğü temizleyemiyorum, hem aile yaşantım hem iş hayatım için en önemlisi kendim için bir an evvel toplanmam gerektiğinin farkındayım ve artık ilaç kullanmak istemiyorum(geçmişte çeşitli sağlık sorunları nedeni ile çok ilaç aldım) ben bu sorunu yine kafamda bitirmek istiyorum, nasıl bir yol çizmemi tavsiye edersin işi ehli siz olduğunuz için size güveniyorum, şimdiden Allah razı olsun
Dr.Güçlü Ildız
Beyin çalışma özelliklerimizin değişmesine ihtiyaç olduğu anlaşılıyor. Yapılması gerekenler; 1. düzenli spor yapmak, 2. sigara, alkol, meyve dışında tüm şekerli besinler, unlu besinler, sarmısak, soğan, kahve ve sütü kesmek, 3. Alışkanlıklardan kurtulmak; alışkanlıklar beyin yorgunluk nedenlerinden biridir. Konu ne olursa olsun onsuz yapamam dedikleriniz beyninizin düşmanıdır. Kurtulmak gerekir. 4.Yaşama yorumsuz bakabilmek; beynin gerçek ilacıdır.
 
Soru:
Sn. Ildiz oncelikle bu guzel site icin cok tesekkur ediyorum, benim sorum uyku hakkinda,ben 39 yasindayim, bir yazinizda yetiskinlerde 6.5 saat uykunun yeterli oldugunu belirtmissiniz, ben ortalama 7 - 7.5 saat uyku uyuyorum ve bir kac defa 6.5 saate indirdim ve 3. gunun sonunda tum gunum halsiz ve yorgun gecti. Uykuda gecirdigim zamana uzuluyorum, uyku suresini azaltma konusunda neler yapabilirim ? Saygilarimla
Dr.Güçlü Ildız
Her insanın beyni kişiye özel çalışma özelliklerine sahiptir. Beyin çalışma özellikleri duyarlı ise kişide baş ağrısı, baş dönmesi, unutkanlık, dikkat eksikliği, hayattan zevk almama, uykusuzluk ya da uyku süresinde artış gibi yakınmalar olur. Beyin gücü arttıkça söz edilen yakınmaların görülme sıklığı azalır. Diğer bir değişle sağlıklı bir beyinde bu yakınmalar ortaya çıkmaz. Sitede tedaviler ile ilgili bölümlerde bulunan önerileri uygulayarak ideal uyku süresini yakalayabilirsiniz.
 
Soru:
Sn.ılgız sorumu kısa tutacağım,internet'te araştırmama rağmen bulamadım sorum şu:bildiğiniz gibi neurofeedback pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor,bende tüberküloz menenjit ameliyatından sonra epilepsi gelişti,bende neurofeedback tedavisi kullanılablir mi?
Dr.Güçlü Ildız
Bu karararı verebilmek için QEEG çekimi ve muayene olmanız gerekir.
 
Soru:
Hocam öncelikle iyi günler diliyorum.Size bir sorum olacaktı. Kardeşimin iki aydır geçmeyen baş ağrıları vardı ve yüzünün sol yarısında hissizlik olmuştu. Beyin tomografisinde beynin iki tane boşluğu oldugunu ve kardeşiminkinde bu boşlukların görülmediği söylendi. tekrar emar istendi. Bu ne demektir hocam açıklarmısınız? Teşekkürler.
Dr.Güçlü Ildız
Beyinde bulunan ventriküllerden söz ettiğinizi anlıyorum. Genelde aşırı geniş olmaları sorundur. Görülmemeleri bir sorun yaratmaz.
 

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15  
 

SORULAR-CEVAPLAR
Sorular Cevaplar

Dr. Güçlü Ildız'a soru sormak ve diğer soru cevapları okumak için tıklayınız.

BEYİN TESTLERİ

Çocuk ve yetişkinler için testlerimize katılın.

Beyin testleri
VİDEOLAR
Video ve Sunumlar

Dr Güçlü Ildız ve diğer hekim-bilim insanlarına ait video ve sunumlar

MAKALELER
Makaleler
Dr Güçlü Ildız'a ait
tüm makaleler